New York

Tady dělám výjimku. Ta spočívá v tom, že jsme nyní v NY nebyli. Fotky, které zde vidíte, jsem pořídil asi před 10 lety. Ale NY je tak specifický, že jsem ho chtěl dát do našich stránek. A to proto, že pokud je dost času a peněz, není problém se v tomto městě zastavit po cestě.  Těžko radit, jestli je lepší se stavit při cestě na západ, nebo zpět. Je to úplně jiná Amerika, než je na západním pobřeží. Je to bláznivé město. Nedá se s ničím srovnávat. Pro toho, kdo předtím nebyl v Americe, bych spíše doporučoval navštívit ho až při návštěvě zpět, až bude trochu zvyklí na jiné poměry téhle země. 

 

Pamatuji se, že jsme měli zajištěný hotel a z letiště to bylo taxíkem dost daleko. Auto nemá cenu si půjčovat, protože v tomto městě nezaparkujete. Ani Newyorčané nevyjíždí do práce autem. Taky se pamatuji, že je na ulicích hodně různých cvoků, ale i turistů, a že jsem méně rozuměl a oni nerozuměli mně. Za nejlepší způsob, jak město poznat, je objet ho z vyhlídkového autobusu. Je několik společností, které používají anglické dvojpatrové autobusy. Pokud jste tam v létě, je z nich skvělá vyhlídka a možnosti fotografování. Při cestě objedete velký kus města a uděláte si představu, kde co je. Také některé fotky zde jsou z autobusu. Metrem jsem nejel. 

 

Navštívili jsme také letadlovou loď ze 2.světové války, která je zakotvená u Mannhatanu a je na ní muzeum. Jeli jsme parníčkem na ostrov, kde stojí socha svobody, ale není to tak úžasné, spíš pro ten pocit. Před návštěvou města doporučuji prostudovat si doma turistického průvodce. My jsme tam byli asi 3 dny a to bylo tak akorát. Někoho toto město uchvátí, jiného děsí, ale všichni se shodnou, že NY je jenom jeden a nezaměnitelný. Více si o něm raději přečtěte v průvodci.

Fotogalerie: New York

Tato fotogalerie je prázdná.