samipousa.cz

Pár řádek o nás dvou

Měl jsem tu možnost, že jsem před více než 10ti roky bydlel a z toho 2 roky legálně pracoval v Kalifornii, v Městě andělů - Los Angeles. Díky tomu jsme tenkrát mohli s rodinou procestovat opravdu hodně z toho, co stálo za vidění na západě USA. Tedy především v Kalifornii, ale též v Utahu, Arizoně, Nevadě a Coloradu, ale i jinde.

Od té doby se ledacos událo. Děti vyrostly, rodina a já jsme se oddělili. Nyní jsem se vrátil jako turista. Jediné, co se nezměnilo, je příroda - skály, pouště, modré nebe nad hlavou a nekonečný prostor. Krása, jakou v Evropě neuvidíte.

Chceme se zase vrátit. Ještě mnohé zůstalo námi nenavštíveno. Zdejší příroda, klima i atmosféra, to vše nás vzalo za srdce.  Žádné fotky, žádný film, nebo vyprávění vám nevykouzlí skutečnou atmosféru toho, když stojíte v rozpáleném písku pouště a slyšíte její ticho, nebo hukot příboje, do kterého štěkají lvouni a pokřikují mořští rackové.

JSME PRŮMĚRNĚ ZDATNÍ CESTOVATELÉ STŘEDNÍHO VĚKU

NEJSME ŽÁDNÍ DOBRODRUZI, NERADI RISKUJEME, JEZDÍME "NA JISTOTU". MÁME RÁDI PŘÍRODU, LIDI, ATMOSFÉRU MÍSTA.

 

NELEZEME NA SKÁLY, NEPOTÁPÍME SE, NEŠLAPEME DO PEDÁLŮ, ALE CHCEME POZNAT CO NEJVÍCE A PODĚLIT SE S VÁMI. PROTO NÁS MŮŽETE SNADNO NÁSLEDOVAT. VŠE CO JSME VIDĚLI, MŮŽETE VIDĚT TAKÉ.

 

 

A FEW WORLDS ABOUT US

I have the opportunity to live and legally work for some time in California about 10 years ago.

Thanks to this, I could travel with family and visit a lot of the interesting places for turist on west of USA. In California, Utah, Arizona, Nevada and Colorado.

A lot of time passed since that time, many things have changed. But what stays is a Nature. Rocks, desert, blue sky over the head and infinitive free territory. Beauty, which you can not see in Europe.  

We want to be back. Yet a lot stayed unvisited. Nature, climate, ocean, all this took our hearts. No photos, no movie or story does not conjure the real atmosphere, when you stay in hot sand of desert and heard his tranquillity, or howl of tide, with cawing a sea birds and barking of sea lions.

 

WE ARE COMMON EFFICIENT MEN OF MIDDLE AGE

WE ARE NOT ANY ADVENTURERS, WE DO NOT RISK, WE RUN FOR SURENESS. WE LIKE NATURE, PEOPLE, ANIMALS, ATMOSPHERE OF SITE. 

WE DO NOT CLIMB THE ROCKS, WE DO NOT DIVE, OR DO NOT TREAD PEDALS, BUT WE WANT TO SEE MAXIMUM AND SHARE WITH YOU. YOU CAN FOLLOW US EASY. YOU CAN SEE THE ALL WE HAD SEEN.

Galerie

TIPY A RADY NA CESTU NA ZÁKLADĚ  4-LETÉHO POBYTU V USA

A TŘÍTÝDENNÍ CESTY Z EVROPY DO USA JAKO TURISTI

 

Na našem webu naleznete pouze fotografie, které jsme sami pořídili a přečtete si o tom, co jsme sami viděli.

 

Nebote se a jeďte také. Uvidíte to co my, nebo něco jiného, něco navíc. www.samipousa.cz vám v tom pomůže.