samipousa.cz

Výlet č.3 na jih

Třetí výlet (3 dny) byl nejkratší a nejpohodovější. A také nejméně fyzicky náročný. Přitom byl velmi zajímavý a atraktivní. Zamířili jsme z LA k jihu, přes jezero Big Bear Lake, a přes výletní město Palm Springs do kaktusové pouště Anza Borrego Desert. Následovala návštěva San Diega s jeho vůní moře a loděmi a návrat pobřežní dálnicí zpět. Tento výlet by si zasluhoval ještě přibrat poušť Joshua Tree N.P., ale už nám na něj bohužel nezbýval čas.

 

 

Palm Springs a Aqua Caliente Indian Canyons.

 

Indian Canyons určitě navštivte, až budete v Palm Springs. Není to odtamtud daleko, jedná se o několik kaňonů pár kilometrů směrem na jih cestou s názvem South Palm Canyon. Platí se zde vstupné, protože jste na území Indiánů a generální pas neplatí. Fotografie jedněch z posledních indiánů, již částečně civilizovaných, uvidíte na stránkách i letáku, který obdržíte při vstupu.

 

Jsou zde tři kaňony, které nabízejí stezky všech obtížností. Nejméně náročné je zajet autem do Palm Canyon a jít podél potoka skrze palmový háj. Je to jen asi 300 metrů. Ten je naprosto ojedinělý, protože zdejší palmy v počtu několika tisíc stromů tu rostly od pradávna. Pohybujeme se totiž roklí mezi skalami v poušti a ještě podle tekoucího potoka. Vedle parkoviště je pěkný indiánský Trading Post, tedy obchůdek, kde mají originální a vkusné indiánské suvenýry. My tam paradoxně koupili mořskou mušli Abalon, jako dělanou pro odkládání šperků. Zdejší palmy jsou zajímavé tím, že jim suché listy neopadávají, ale tvoří hustou neprostupnou suknici, ve které žije řada živočichů. Pokud se honí vítr palmovým hájem a jste tam sami, vydávají palmy šustění, jako by k vám promlouvali dřívější obyvatelé. Místo je již bez původních obyvatel, ale jistě vás napadnou představy, jak tam žili a živili se. Jinak tam nic není, ale místo má kouzlo a ducha, zvláště pokud máte štěstí a není tam moc turistů a pokud jste naladěni vnímat atmosféru místa. Pokud nespěcháte, nechte si asi 1 hodinu času. Vstupné je 9 dolarů za dospělého, vždy kontrolujte web pro otevírací hodiny.

www.indian-canyons.com

Fotogalerie: Anza Borrego Desert

Fotogalerie: Z Borrego do San Diega

San Diego

 

Velmi hezké město. Věnuji mu popis v kapitole Významná města.

Fotogalerie: San Diego

Fotogalerie: San Diego- Námořní muzeum

San Juan Capistrano, Ze SD do LA po pobřeží