samipousa.cz

Las Vegas (Nevada)

Město leží v poušti východně od Death Valley. Z LA tam pohodlně dojedete po dálnici č.15. Nedaleho východním směrem je pak město Henderson, které je slavné díky přehradě Hoover Damm. Tato přehrada byla vybudována v nejužším místě skal kolem řeky Colorado, která sem přitéká z Grand Canyonu. Napuštěním vznikla obří nádrž, která se jmenuje Lake Mead a stala se rekreační oblastí pro vodní sporty. Kolem pobřeží není nic než poušť. Leží zde několik menších parků a chráněných oblastí.

 

Středem nádrže nad původním korytem probíhá státní hranice mezi Nevadou a Arizonou. Takže když jdete po hrázi obrovité přehrady, (která je vyšší, než širší), tak přecházíte do vedlejšího státu. Stavební dílo přehrady bylo na svou dobu mimořádně náročné. Dole je hydroelektrárna, která zásobuje proudem Las Vegas. Do této stavby se pořádají exkurze a kvůli tomuto místu, které je i krásné a stále přitahuje množství návštěvníků, bylo ve skále v blízkosti vybudováno několikapatrové obří parkoviště.

V poslední době tu přibyla další zajímavá stavba. Koruna hráze již autům nestačila a tak byl přes údolí vybudován smělý most, který ve velké výšce překlenuje údolí jediným obloukem. Je k němu napřímená dálnice, takže cesta ke hrázi je původní a na most nová. Z bezpečnostních důvodů jsou některá auta podrobována kontrole. Chtěli jsme se vrátit zpět přes most, ale příjezd byl zrovna uzavřen. na mostě jsme viděli postavičky a asi se na něj dá jít i pěšky.  Je to dobrý cíl cesty z Las Vegas přes den. Není totiž tolik co dělat v LV ve dne, protože to žije večer a v prvé polovině noci.

 

Výlet si můžete protáhnout o návštěvu parku Valley of Fire State Park. Cesta k němu je značena jako scénická, je tedy se na co dívat, protože krajina- poušť je zde velmi rozmanitá. Park samotný dostal jméno podle červených skal, které se při západu barví do karmínova. Zpět do LV se pak vrátíte po dálnici 15.

Další menší park západně od LV je Red Rock Canyon. Dnes leží prakticky na hraně města.

Fotogalerie: Las Vegas I.

Fotogalerie: Las Vegas II.

Las Vegas je prostě nenapodobitelné. I když jsou jiná kasina, jako např. Reno v severní Kalifornii. Ještě jsme vešli do nového kasina ve dne. Vnitřní zařízení je velmi vkusné, tam by se nám líbilo. Tak ještě alespoň pár snímků, než se vydáme do prachu pouští. čeká nás celá šňůra parků Utahu.

 

Fotogalerie: Las Vegas III.