samipousa.cz

Santa Barbara

Barbara leží u moře severně od LA. Je to příjemné, klidné město s hezkým centrem, starou misií, hlavní živou ulicí a pobřežní pláží. Více než toto jsem nikdy nepoznal, ale i tak se do ní rád vracím. Budovy v centru byly vybudovány nově ve dvacátých letech po velkém zemětřesení. Všechny střechy jsou prejzové.

Cesta z LA po pobřeží je pěkná. Při  návštěvě si prohlédněte starou Misii, která má docela velký kostel, hezkou rajskou zahradu a zajímavý hřbitov vzadu. Na hřbitově je údajně pochováno krom mnichů také  4000 indiánů, kteří v misii pracovali, neumím si nějak takový počet představit. Několik místností je zařízeno jako muzeum, zdařile imitující původní stav. 

Centrum města tvoří několik hezkých ulic se spoustou zeleně a květin. Zajímavá je soudní budova, kterou můžete navštívit zevnitř a nechat se vyvézt na ochoz věže s pěknou vyhlídkou. Je postavena ve španělském koloniálním stylu. Z jedné strany je SB obklopena mořem, za sebou má vysoké hory.

 

Můžete jít na pobřeží po State Street, kde je hodně barů a restaurací. Dojdete k Pieru, vybíhajícímu do moře, kde si můžete dát třeba nějaké ryby. Nad městem je v zelených stráních botanická zahrada, kterou jsme neviděli, a výjimečná zahrada Lotusland, o které píši v kapitole pro milovníky zahrad.

Santa Barbara - u moře (Kalifornie)

Ganna Walska Lotusland- soukromá botanická zahrada